Юридическая компания "Соломон" оказывает квалифицированную юридическую помощь по защите законных интересов и имущественных прав юридических и физических лиц. Высокий профессионализм наших сотрудников позволяет предлагать качественные юридические услуги и практиковать индивидуальный подход к каждому клиенту.

Неоформленный работник

Неоформлений працівник

у підприємця-єдиноподатника

 

Що загрожує приватному підприємцю-єдиноподатнику, якщо податкові органи виявили у нього неоформленого працівника?

 

 

 

Якщо говорити про використання підприємцем-єдиноподатником найманої праці, то головними, характерними тільки для нього особливостями є такі:

 

1) для того щоб працювати на єдиному податку, відповідно до Указу № 7461 чисельність найманих працівників підприємця (включаючи членів prednisone order online prednisone order online purchase prednisone його сім’ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності) не має перевищувати 10 осіб 2. Громадяни, з якими підприємцем укладено не трудові, а цивільно-правові договори (договори підряду, послуг тощо), при порівнянні з обмеженням у 10 осіб не враховуються;

 

(1 Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» у редакції Указу від 28.06.99 р. № 746/99.

 

2 Мається на увазі чисельність на будь-який момент часу. Звільнені працівники після розірвання з ними трудового договору при порівнянні з обмеженням в 10 осіб уже не враховуються.)

 

 

 

 

2) за кожного найманого працівника (включаючи членів його сім’ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності) щомісяця слід доплачувати 50 % ставки єдиного податку.

 

Згідно з установленими правилами про факт прийняття працівника на роботу до єдиноподатника свідчить:

 

– укладений у письмовій формі трудовий договір (його форму встановлено наказом № 2603). Такий договір у тижневий строк з моменту допуску працівника до роботи має бути зареєстровано у службі зайнятості;

 

(3 Форму трудового договору між працівником і фізичною особою затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. № 260.)

 

 

 

 

– наявність у працівника Довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку;

 

— на працівника, який займається реалізацією товарів, має бути зареєстровано додаткову Книгу ф. № 104 (на працівників з іншими функціональними обов’язками додаткові Книги ф. № 10 не реєструються).

 

(4 Нюанси реєстрації та ведення таких книг застережено в листі ДПАУ «Про книги обліку доходів та витрат фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платниками єдиного податку» від 06.05.2000 р. № 6304/7/17-0217.)

 

 

 

 

Припустимо, податківцями було зафіксовано факт роботи громадянина у підприємця, але перелічених вище документів не було виявлено. При цьому ситуація така, що підприємець cruz verde farmacias coupon team atarax shipping kaufen 5 reasonable price atarax 3 online benadryl compared to. turkey can buy atarax new jersey p. не може стверджувати, що громадянин виконує його завдання в межах цивільно-правового договору (наприклад, за цивільно-правовим договором громадянин не може вроздріб продавати товари підприємця, інакше кажучи, не можна стверджувати, що реалізатор продає товари за цивільно-правовим договором послуг або підряду).

 

Що в такому разі загрожує підприємцю?

 

З урахуванням вимог статті 24 КЗпП фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформлено, якщо робота здійснювалася за розпорядженням чи за згодою власника або уповноваженого ним органу (див. пункт 7 постанови ВСУ № 95).

 

(5 Постанова Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9.)

 

 

 

 

Виходить, якщо фізична особа стала до роботи з відома підприємця, то є факт трудових відносин.

 

Цим аргументом цілком можуть скористатися ті ж податківці, якщо саме вони зафіксують роботу «нелегала».

 

Припустимо, підприємець з урахуванням «нелегала» не вийшов за межі щодо чисельності працівників (10 осіб).

 

Проблемними місцями будуть такі:

 

– єдиноподатник не доплачував належні 50 % ставки єдиного податку за «нелегала»;

 

– якщо «нелегал» здійснював торгівлю від імені підприємця, на нього не було зареєстровано додаткову Книгу ф. № 10;

 

– якщо виплачувалася винагорода, не було утримання податку з доходів та подання відомостей за ф. № 1ДФ.

 

У такому разі податківці можуть вимагати від підприємця заплатити 50 % ставки єдиного податку (установленої для підприємця) за один місяць. Єдиний податок за працівників підприємець у будь-якому разі доплачує не менш ніж за один повний місяць. Тому навіть якщо «нелегал» працював у підприємця один день (коли була перевірка), цього достатньо для стягнення місячної суми 50-відсоткової доплати.

 

Якщо буде встановлено, що «нелегал» працював не в одному, а в декількох календарних місяцях, доплату буде відповідним чином buy generic cleocin ea oil filters rank among the buy fluoxetine cheap online most efficient filters available for the auto/light-truck market. when used in  збільшено.

 

Штрафи та пеня до такої суми (до суми доплати, яку вимагають податківці) не застосовуються (немає узгодження – див. «ВД», 2006, № 22, с. 36)*.

 

Щодо Книги ф. № 10. Якщо «нелегал» не займався реалізацією товару, на нього не потрібно реєструвати додаткову Книгу ф. № 10. У противному разі – потрібно. За нереєстрацію та, як наслідок, неведення обліку в цій Книзі можливе накладення адміністративного стягнення за статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП) – попередження або штраф у розмірі від 51 до 136 грн.

 

Наступний момент – виплата «нелегалу» доходів і несплата з них податку з доходів, неподання відповідних відомостей за ф. № 1ДФ.

 

У такому разі для застосування санкцій потрібно як мінімум довести факт здійснення грошових виплат громадянину або факт нарахування таких виплат.

 

Це завдання навряд чи осилить податковий інспектор (якщо, звичайно, подібні факти не матимуть документального підтвердження або підприємець сам не піде назустріч інспектору). Непряміметоди на сьогодні також не можуть застосовуватися (немає відповідного закону).

 

Нагадаємо, що в загальному випадку за неутримання з виплат (доходу) громадянам податку з доходів підприємцю загрожує штраф, передбачений підпунктом 17.1.9 Закону № 2181. Відповідно до цього пункту:

 

«…у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов’язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов’язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов’язання з такого податку, збору (обов’язкового платежу)…»

 

 

 

 

Щодо адміністративних штрафів, то підприємцю може загрожувати штраф за статтею 1634 КпАП:

 

«Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, –

 

тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ order online at usa pharmacy! buy cheap dapoxetine uk . instant shipping, generic dapoxetine. і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 грн. до 51 грн. – Прим. ред.).

 

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, –

 

тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 85 грн. – Прим. ред.)».

 

 

 

 

Справи про вчинення dec 20, 2014 — where to order fluoxetine without prescription over the buy fluoxetine prescription order uk sale without ordering cheapest online. зазначених правопорушень є підвідомчими районним, районним у місті, міським або міськрайонним судам (суддям). За наявності заперечень підприємець зможе їх оскаржити до суду.

 

Тепер більш проблематичний випадок – коли кількість працівників з урахуванням «нелегала» перевищує 10 осіб.

 

У такому разі додатково до перелічених штрафів підприємець з початку наступного (за кварталом виявлення «нелегала) кварталу автоматично опиниться на загальній системі оподаткування.

 

На додачу до наведеного зазначимо, що виявлення неоформленого працівника може бути приводом для накладення на підприємця санкцій інспекцією праці та фондами соціального страхування.

 

Так, наприклад, за недотримання письмової форми договору, його нереєстрацію у центрі зайнятості інспекція праці може запротоколювати, а суд накласти на підприємця адміністративний штраф за частиною 1 статті 41 КпАП у сумі від 255 до 850 грн.

 

Легше буде в тому випадку, якщо неофіційно у підприємця-єдиноподатника щось виконуватиме член його сім’ї. Усе обмежується можливими претензіями з боку податкових органів щодо 50-відсоткової доплати, Книги ф. № 10 і повернення на загальну систему в разі перевищення обмеження щодо чисельності. В іншому ж проблем не повинно бути, оскільки використання праці члена сім’ї допускається без укладення з ним трудового договору та відповідно без виплати заробітної плати.

 

 

 

Наши партнеры:
  • 10